„Když je jim třináct, čtrnáct let, očekávají od rodičů vlastně jen jediné: pocit, že na tomto světě jsou jeden nebo dva lidé, kteří je skutečně přijímají takové, jaké jsou.“           Jesper Juul

 

Přemýšlíte o tom, zda se život s náctiletými musí odehrávat na poli neustálých střetů a konfliktů?

Mělo by mě znepokojovat, že naše dospívající dítě (ne)protestuje?

Jak porozumět někomu, kdo je teď tak jiný než já a dokazuje to na každém kroku?

Jak pochopit proměnlivé nálady, mlčení a podrážděnost dospívajícího dítěte?

Jak mu nabídnout svou podporu, aby ji mohl využít?

Zda a kde v této době vytyčovat hranice?

 

Jesper Juul se na nás obrací se sdělením, které může být pro průměrného českého rodiče těžko přijatelné: když má dítě 14 let, je už na jeho výchovu příliš pozdě. Nyní můžeme sledovat výsledky našeho úsilí, které jsme vynaložili v posledních letech. Neznamená to však, že bychom měli pasivně pozorovat, jak naše dospívající dítě bojuje se světem – navrhujeme přechod do pozice sparingpartnera: člověka, který plně klade odpor, ale současně myslí na to, aby neublížil.

Jak to dělat v reálném životě? Právě to je náplní semináře.

Zvu vás ke společnému hledání odpovědí během inspirativního semináře založeného na hodnotách, které prosazuje Jesper Juul a Familylab.

 

Pro koho: pro rodiče teenagerů a pro všechny rodiče mladších dětí, kteří jsou zvědaví na to, co je brzy čeká a nemine :) 

Čas: 2 h (seminář se skládá z přednášky a diskuze).

Cena: 350 Kč  1 osoba / 600 Kč pár     

 

 

Pro rezervaci místa je potřeba uhradit celou částku předem, nejpozději však týden před začátkem semináře. Ovlivňuje to množství účastníků, které mohu přijmout a také pronájem prostoru.