„Často se nám zdá, že „ne“ je opakem lásky: že je to odmítnutí, nechuť projevit péči a zájem, a ze strany dítěte jednoduše neposlušnost. Pokud však chceme, aby vztahy v naší rodině byly založeny na rovné důstojnosti všech jejich členů, musíte otevřít dveře dialogu, diskusi a slůvku „ne“. Představu, že dospělý rozkazuje a dítě plní jeho příkazy nelze skloubit s myšlenkou rovné důstojnosti všech zúčastněných. Opakem poslušnosti je neposlušnost, ale nám samozřejmě nejde o její opak, ale o alternativu k poslušnosti, kterou je osobní odpovědnost.“             Jesper Juul

 

 

Srdečně Vás zvu na inspirující seminář, během kterého bych Vám ráda přiblížila filozofii dánského rodinného terapeuta a pedagoga  Jespera Juula a jeho přístup k výchově založený na autentické komunikaci s dětmi, osobní zodpovědnosti a rozvoji zdravého pocitu vlastní hodnoty.  

 

Během semináře se pobavíme o tom, proč je upřímné a pevné NE pro dítě mnohokrát lepší než  vynucené ANO. Povíme si v čem spočívá umění říkat dětem NE .

Dozvíte se rovněž: 

- Proč je nám zatěžko dítěti říct NE?

- Jak vypadá umění říkat NE v praxi?

- Jak zacházet s miminkem a jak říkání NE funguje u dětí od 1 roku do 5 let?

- Jak často dítěti říkat NE?

- Jaká slova používat, když chceme dítěti něco zakázat?

- Jak zvládnout dětskou frustraci?

- Může dítě vyjednávat o rodičovském NE?

 

Myslím si, že seminář na toto téma může pomoci rodičům, obzvlášť maminkám si uvědomit, jak je důležité jasně vyjadřovat své osobní hranice a vyhnout se tak vyčerpání. 

Říkání NE a konfrontace s odmítnutím je taky jedna z podmínek, aby děti vyrostly v sebevědomé a empatické lidi.

 

Pro koho: pro rodiče dětí  ve věku 0-13 let

Čas: 2 h (seminář se skládá z přednášky a diskuze).

Cena: 450 Kč  1 osoba / 700 Kč pár   

 

 

Pro rezervaci místa je potřeba uhradit celou částku předem na účet: 670100-2209551259/6210, nejpozději však týden před začátkem semináře. Ovlivňuje to množství účastníků, které mohu přijmout a také pronájem prostoru. 

 

Je možné obdržet potvrzení o účasti na semináři. Zájemci o potvrzení ať mi pošlou informaci na email: barbara.kudaj@seznam.cz